Každý z nás,byl někdy nemocný,pokud šlo jen o angínu,nebo chřipku,není to až takový problém.Pokud se někdo setkal s něčím vážnějším a selhali i doktoři,spousta z nás se obrací na přírodní léčitelé s tím,že je to poslední naděje.

Opak je ale pravdou.Doktoři léčí až důsledek,to co vzniklo a léčí pouze to.Např. člověk s rakovinou,podstoupí chemoterapii na zničení rakovinových buněk,ale už neřeší to,že je s chemoterapie tělo oslabeno a už nemá sílu zvládnout vedlejší účinky a bojovat vlastními prostředky.

Přírodní léčitelství užívá přírodní preparáty,tudíž bez vedlejších účinků.Řeší nejen to co vzniklo,ale také proč to vzniklo.

Za 90% nemocí může naše psychika.Uvedu to na banálním případu,který zná spousta lidí,hlavně žen.

Pokud máme jít na nějakou nepříjemnou schůzku,a jsme z ní nervózní,ve většině případů trpíme průjmem.Nebo pokud trpíme stresem,mohou nám vzniknout žaludeční vředy atd.

Pokud vezeme jako příklad právě rakovinu,která se stále rozšiřuje a je tedy nejaktuálnější:

Je potřeba samozřejmě zastavit a zničit bujení,dále je potřeba vyčistit,detoxikovat celé tělo od jedovatých a škodlivých látek.Jako další musíme posílit celý organismus ,aby mohl bojovat.Dodat tělu energii a také zapůsobit na psychiku.

Neboť pokud bude postižený člověk,který je v neustálém stresu a neumí vypnout a bude mít nádor na mozku,je důležité dostat ho do pohody a nestresovat tělo ještě více.Stresem jsme ho dostali do špatného stavu a pokud jsme nereagovali při signálech,které nám tělo dávalo (např.únava),muselo přejít do útočné pozice a udělat něco,co by nám jasně řeklo "tak takhle NÉ.Pokud s tím něco neuděláš ty,neudělám nic ani já."

Takže rozdíl mezi léčitelstvím a zdravotnictvím je,že léčitelství léčí bez vedlejších účinků,přírodními preparáty a kompletně.