Americká jasnozřivá psycholožka a terapeutka,paní Doreen Virtue,PhD. díky své bohaté praxi zjistila,že mnozí lidé,kteří si nyní stěžují,že při meditacích nevnímají žádné obrazy a je jim líto,že nejsou jasnovidní,byli v minulých životech pro svou schopnost vidět krutě postihováni – většina z nich kdysi kvůli svým jasnovidným schopnostem zemřela násilnou smrtí.

Doreen Virtue,Ph.D. tvrdí,že nezáleží na tom,kdy strach z jasnozřivosti vznikl – vyléčit ho lze téměř okamžitě.

Níže uvedená meditace pro odstranění strachu z otevření 3.čakry pochází z knihy Léčení čaker od  v úvodu zmíněné psycholožky a terapeutky.

„Začněte tím,že se třikrát zhluboka nadechnete a vydechnete.Pak si potichu nebo nahlas přečtěte tento odstavec:

„Chci se zbavit všech strachů a obav,jež jsem získala během tohoto nebo minulých životů a které mi brání vidět budoucnost.

Zbavuji se vědomě všech strachů spojených s nadpřirozenými psychickými schopnostmi.Chci zapomenout na každého,kdo mě kdy kritizoval,pronásledoval,opustil,zmrzačil nebo zabil kvůli mým zvláštním schopnostem.Odpouštím si všechny  rozhodnutí,jež jsem kdy udělala,protože jsem vždy dělala to nejlepší,co jsem mohla.Zbavuji se také strachu,že mi bude v budoucnosti kvůli mým schopnostem ublíženo.Jsem vyléčena a v bezpečí.“